Aktuality z domova i ze světa

29.ledna 2018

Celkem osm vodních proudů museli hasiči nasadit na uhašení požáru přístřešků v Praze
V 17:50 hodin dne 29.01.2018 vyjelo postupně šest profesionálních a sedm dobrovolných jednotek do ulice Čimická v Praze 8 k požáru provizorních dřevěných přístřešků a dílen v těsné blízkosti autodílny a rodinného domu. (vice zde...)

Co je u nás nového

14.června 2018

Jednotka vyslána s DA (1+4) do ulice Petra Bezruče k likvidaci obtížného hmyzu. Po příjezdu na místo průzkumem zjištěno, že se v psí boudě na zahradě rodinného domu nachází sršní hnízdo. Likvidace za pomoci vysavače na hmyz, chemie a obleku SRŠEŇ. (vice zde...)

1.června 2018

Jednotka vyslána s CAS25 (1+6) k případu hořící popelnice na Osinalecké ulici. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár popelnice. Požár zlikvidován za pomocí vysokotlaké proudnice. Jednotka HZS HS3 na místě jako záloha.

30.dubna 2018

Jednotka byla vyslána s CAS 25 (1+4) a CAS 32 (1+2) do ulice Chřibská k požáru garáže. Po 5 minutách od vyhlášení poplachu přijela naše jednotka na místo jako první, kde zjistila požár plechové garáže v plném rozsahu o přibližných rozměrech 6x2 metru. Nasazeny byl C proud za současného použití dýchací techniky. Další průzkum nezjistil, že by se uvnitř nenacházeli osoby ani jiné nebezpečné předměty. Na ochranu a ochlazování přilehlého porostu byl nasazen druhý C proud. Po úspěšné likvidaci se jednotka vrátila zpět na základnu.

26.dubna 2018

Jednotka byla po vyslána s DA (1+4) na likvidaci ulámaných větví v ulici K Ovčínu. Nebezpečně nalomené větve byly zlikvidovány za použití žebříku a motorové pily. (vice zde...)

23.února 2018

Jednotka vyslána s CAS 32 (1+3) do ulice Ďáblická k požáru skládky. Jednalo se o planý poplach.