Nacházíte se: hasicidablice.cz » články » SDH Ďáblice

Cvičení dýchací techniky - Točná 2017

Zúčastnili jsme se cvičení dýchací techniky Točná a přinášíme vám sestřih našeho zásahu. Předem upozorňujeme, že to není natočené profi kamerou, ale můžete se sami přesvědčit, že v bunkru nebylo skoro vidět ani na manometr dýchacího přístroje.

12.srpna 2017 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 671 zobrazení
Stáž 18.12.2015 Stáž 18.12.2015

Dne 18.12.2015 naše jednotka ve složení Petr, Petr, Pavel, Filip, Eda a Tomáš absolvovala stáž u profesionálních hasičů v Praze Holešovicích. Klidné dopoledne bez výjezdu bylo využito k seznámení se s technikou domácích kolegů v četně nutné údržby vzhledu vozidel.

18.prosince 2015 | Tomáš Kořínek | SDH Ďáblice | 1769 zobrazení
Návštěva MŠ Chaberáček Návštěva MŠ Chaberáček

Návštěva s technikou ve školce Chaberáček.

24.listopadu 2015 | Tomáš Kořínek | SDH Ďáblice | 1715 zobrazení
Návštěva v mateřské škole Ďáblice Návštěva v mateřské škole Ďáblice

Naši členové navštívily s technikou mateřskou školu Ďáblice. Dětem byla představena CAS 25K Liaz 101. Krom krátkého výkladu a ukázky výbavy si děti mohly vyzkoušet "hasit".

23.září 2015 | Tomáš Kořínek | SDH Ďáblice | 2058 zobrazení
Členové JSDH Ďáblice pomáhali likvidovat následky silného přívalového deště Členové JSDH Ďáblice pomáhali likvidovat následky silného přívalového deště

Zpráva o činnosti JSDH Ďáblice ve dnech 23.5.-25.5.2014. Foto v galerii.

27.května 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2643 zobrazení
Cvičení Točná 2014

Členové JSDH Ďáblice se zúčastnili takticko-prověřovacího cvičení zaměřeného na práci s dýchacím přístrojem.

27.května 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2350 zobrazení
Stavba hranice Stavba hranice

Členové SDH Ďáblice dnes od rána do pozdního odpoledne připravovali hranici na pálení čarodejnic.

27.dubna 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2577 zobrazení
Cvičení jednotky: motorová pila Cvičení jednotky: motorová pila

Vybraní členové JPO Ďáblice se zúčastnili cvičení zaměřeného na práci s motorovou pilou.

8.března 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2360 zobrazení
Výjezd: odstranění ledového převisu Výjezd: odstranění ledového převisu

Dnes jsme v ulici Lobečská shazovali ze střechy nebezpečné ledové převisy, které ohrožovaly chodce.

3.února 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 3004 zobrazení
Ďábličtí hasiči pomáhají svým spoluobčanům Ďábličtí hasiči pomáhají svým spoluobčanům

Dnes jsme byli v sousední městské části  - Čakovicích propláchnout septik v rodinném domku. Jsme rádi, že se na nás spoluobčané obracejí i s takovými problémy. Rádi pomůžeme i přístě.

24.listopadu 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2832 zobrazení
Zdobení vánočního stromu v Hovorčovicích

Dnes jsme byli, stejně jako každý rok, zdobit vánoční strom pro obec Hovorčovice. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je plánováno na 1.12.2013

Fotografie, jak akce probíhala, si můžete prohlédnout v galerii.

20.listopadu 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2930 zobrazení
Ukázka hasičské techniky v MŠ Chaberáček Ukázka hasičské techniky v MŠ Chaberáček

Dnes naše jednotka pořádala jednu z mnoha preventivně výchovných akcí. Naše jednotka SDH dorazila se svou technikou k dětem z MŠ Chaberáček. Děti si s velkým zájmem a radostí prohlédly naší techniku a výstroj. Zároveň se dozvěděly, jak se zachovat v případě zpozorování požáru a jaká telefonní čísla mají záchranné složky. Během akce si děti mimo jiné vyzkoušely držení hasičské hadice s proudnicí. Dětem a všem zúčastněným se ukázka hasičské techniky a výzbroje líbila. Foto v galerii.

8.října 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2464 zobrazení
Nové označení budovy Nové označení budovy

Dnes jsme si nechali od profesionála označit nápisem naší zbrojnici. Nyní už nás v Ďáblicích nepřehlédnete. Na postup práce se můžete podívat v galerii.

23.září 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2502 zobrazení | 1 komentář
Cvičení jednotky: první pomoc na vodě a nácvik požárního útoku Cvičení jednotky: první pomoc na vodě a nácvik požárního útoku

Dnes jsme byli cvičit na nafukovacím člunu v Klecanech. Cvičili jsme záchranu tonoucího - všichni členové si vyzkoušeli různé techniky vytahování tonoucího na palubu, házení "házečkou", zároveň jsme nacvičili první pomoc.

Poté jsme cvičili požární útok na blížíci se soutěže.

Fotky si můžete prohlédnou v galerii.

3.září 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2387 zobrazení
Cvičení jednotky: motorová pila a motorový rozbrus Cvičení jednotky: motorová pila a motorový rozbrus

V červenci proběhlo na hasičské zbrojnici cvičení, které bylo zaměřeno na práci s motorovým rozbrusem. Jako pomůcka nám posloužila litinová vana zapůjčená ze sběrných surovin Čáma a spol.

V srpnu jsme využili velkého množství spadlých stromů po vichřici a pro změnu jsme cvičili práci s motorovou pilou.

V galerii si můžete prohlédnou fotky.

3.září 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2153 zobrazení