:: přihlášení
Jméno a heslo

:: menu
:: náhodná galerie
:: sponzoři

archa

půjčovna a prodej chlazení Moravec

cefast

Nacházíte se: hasicidablice.cz » články » Robert Eichler

Články

Školení velitelů Školení velitelů

Dne 27.10.2012 jsme se zúčastnili školení velitelů na hasičské zbrojnici v Horních Měcholupech. V naší jednotce požární ochrany se školení týkalo tří členů.

27.října 2012 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 2775 zobrazení
Den Záchranářů Kolín 2012 Den Záchranářů Kolín 2012

V sobotu 8.5.2012 se v Kolíně konal tradiční "Den Záchranářů". Program byl opravdu bohatý a uspokojil všechny věkové kategorie. Zejména pak formou praktických ukázek seznámil bedlivě přihlížející občany nejen s nelehkou každodenní prací všech bezpečnostních složek, ale i s činností dobrovolných spolků.

8.května 2012 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3092 zobrazení
Čarodějnice 2012 Čarodějnice 2012

V letošním roce jsme opět zajišťovali průběh pálení čarodějnic a zabezpečovali tak bezpečný příchod jara. V předvečer Filipojakubské noci jsme v areálu u Holců vztyčili a lany zabezpečili májku, jakožto symbol přinesení lesního ducha do obce a zajištění jeho požehnání. Kmen na májku byl přivezen až z požáreckých lesů nedaleko Jílového u Prahy. Celý týden před vlastní oslavou jsme májku připravovali a zdobili. Večernímu zapálení ohně předcházelo nařezání polen, postavení hranice a usazení ďáblické čarodějnice vlastní výroby.

1.května 2012 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3214 zobrazení
Požár stavebních buněk v Libni Požár stavebních buněk v Libni

28.4.2012 byla naše jednotka povolána k požáru stavebních buněk v Praze 8 Libni v ulici Pod Plynojemem. Jednalo se o dohašovací a likvidační práce. Vzhledem k vysokým až letním teplotám, byla práce na požářišti velice vyčerpávající. Více ve fotogalerii.

29.dubna 2012 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3422 zobrazení
Lezecká stěna v provozu Lezecká stěna v provozu

Na lezecké stěně hasičské zbrojnice v Ďáblicích proběhl nácvik lezeckých technik. Pod dohledem našeho lezeckého instruktora Štěpána Černoška bylo oddílu dětí nataženo několik cest a proběhlo slanění. Na konci nácviku pak všichni slaňovali do volného prostoru a nebo přes "panelákové balkóny".

21.dubna 2012 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 2863 zobrazení
Školení na lezecké stěně Školení na lezecké stěně

V neděli 15.1.2012 jsme absolvovali základní lezecké školení v rozsahu dvou hodin na lezecké stěně v Salesiánském středisku v Kobylisích. Školení se zúčastnili členové jednotky požární ochrany SDH Ďáblice, kteří se v budoucnu chtějí věnovat specializaci na práci ve výškách.

15.ledna 2012 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3151 zobrazení
Školení a cvičení na raftových člunech Školení a cvičení na raftových člunech

Počátky našeho zájmu o raftový vodácký sport a cvičení vodních záchranných technik jsou datovány do povodňového roku 2002. Tehdy jsme se v rámci nasazení Integrovaného záchranného systému zúčastnili záchranných prací v zaplavené Libni, kde jsme se pohybovali právě na raftových nafukovacích člunech. Tam jsem se rozhodli, že bohaté praktické zkušenosti, získané při této živelné katastrofě, zdokonalíme a prohloubíme.

17.května 2011 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3452 zobrazení
Evakuace MŠ a ZŠ v Ďáblicích Evakuace MŠ a ZŠ v Ďáblicích

Každý rok pořádá sbor dobrovolných hasičů Ďáblice nácvik evakuace v mateřské a základní škole v Ďáblicích. Letos se opět podařilo před všemi, krom obeznámených osob z vedení školky a školy, datum a čas evakuace utajit. Měli jsme tak možnost znovu zaznamenat a vyhodnotit bezprostřední chování dětí a odpovědných pracovníků v krizové situaci.

12.května 2011 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3876 zobrazení
Historie SDH Ďáblice

Sbor dobrovolných hasičů v Ďáblicích byl založen 6. února 1900. Dle tehdejších zvyků se jeho předsedou stal starosta, a tím byl Alois Rosenkranz. Velitelem byl Václav Jelínek. Sbor se stal členem hasičské župy Karlínské č. 95 v okrese karlínském a nejvyšším maršálkem Království českého byl v té době kníže Jan Lobkowicz.

30.srpna 2010 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 11702 zobrazení | 1 komentář
Likvidace bodavého hmyzu

V poslední době se nám množí dotazy a žádosti o zásah proti uhnízděnému bodavému hmyzu.

16.srpna 2010 | Robert Eichler | Oznámení | 3362 zobrazení
Součinnostní cvičení JSDH

Tuto sobotu proběhlo součinnostní cvičení JSDH, které bylo zaměřeno na práci na vodě. Cvičení se uskutečnilo na Vltavě na náplavce u Výtoně a zúčastnilo se jej 195 hasičů z 26 jednotek.

26.dubna 2010 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3677 zobrazení
Jarní splutí Sázavy 2010

Ve čtvrtek 8.dubna jsme se zúčastnili 2. ročníku vodáckého závodu pořádaného oddílem SK Hasiči Praha. Závod byl organizován pro členy Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR a SDH.

12.dubna 2010 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3840 zobrazení | 2 komentáře
Nácvik evakuace MŠ a ZŠ v Ďáblicích

Evakuace je jeden ze základních způsobů ochrany obyvatelstva, je souhrnem opatření zabezpečujících přemístění osob, hospodářského zvířectva a věcných prostředků (strojů, zařízení a materiálu) v daném pořadí priority, z ohroženého prostoru na jiné území (§ 15 zákona č. 239/2000 Sb., o IZS a § 14 zákona č. 240/2000 Sb., krizový zákon).

11.listopadu 2009 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3581 zobrazení
Vichr ve Vysokých Tatrách

Vážení přátelé, o víkendu jsem navštívil Vysoké Tatry. Podhled je to opravdu zoufalý.

1.února 2005 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3020 zobrazení
VI. Mistrovství HZS ČR posádek raftových člunů 2004

Rok se nám sešel s rokem a opět přišel čas na Mistrovství HZS ČR v jízdě na raftech na divoké vodě na kanále v Tróji. Tentokráte byl termín stanoven na 19.6. Naše SDH - jediné mezi profesionály - se opět zúčastnilo nasazením dvou družstev. A stejně jako loni i letos bylo jedno družstvo zformováno z profesionálních odchovanců Báry a druhé z pouhých amatérů, ovšem již ošlehaných jedním ročníkem.

4.srpna 2004 | Robert Eichler | Soutěže | 2667 zobrazení