Nacházíte se: hasicidablice.cz » články » Filip Mareš

Cvičení dýchací techniky - Točná 2017

Zúčastnili jsme se cvičení dýchací techniky Točná a přinášíme vám sestřih našeho zásahu. Předem upozorňujeme, že to není natočené profi kamerou, ale můžete se sami přesvědčit, že v bunkru nebylo skoro vidět ani na manometr dýchacího přístroje.

12.srpna 2017 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 672 zobrazení
Členové JSDH Ďáblice pomáhali likvidovat následky silného přívalového deště Členové JSDH Ďáblice pomáhali likvidovat následky silného přívalového deště

Zpráva o činnosti JSDH Ďáblice ve dnech 23.5.-25.5.2014. Foto v galerii.

27.května 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2644 zobrazení
Cvičení Točná 2014

Členové JSDH Ďáblice se zúčastnili takticko-prověřovacího cvičení zaměřeného na práci s dýchacím přístrojem.

27.května 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2351 zobrazení
Stavba hranice Stavba hranice

Členové SDH Ďáblice dnes od rána do pozdního odpoledne připravovali hranici na pálení čarodejnic.

27.dubna 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2577 zobrazení
Cvičení jednotky: motorová pila Cvičení jednotky: motorová pila

Vybraní členové JPO Ďáblice se zúčastnili cvičení zaměřeného na práci s motorovou pilou.

8.března 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2360 zobrazení
Výjezd: odstranění ledového převisu Výjezd: odstranění ledového převisu

Dnes jsme v ulici Lobečská shazovali ze střechy nebezpečné ledové převisy, které ohrožovaly chodce.

3.února 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 3004 zobrazení
Ďábličtí hasiči pomáhají svým spoluobčanům Ďábličtí hasiči pomáhají svým spoluobčanům

Dnes jsme byli v sousední městské části  - Čakovicích propláchnout septik v rodinném domku. Jsme rádi, že se na nás spoluobčané obracejí i s takovými problémy. Rádi pomůžeme i přístě.

24.listopadu 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2832 zobrazení
Zdobení vánočního stromu v Hovorčovicích

Dnes jsme byli, stejně jako každý rok, zdobit vánoční strom pro obec Hovorčovice. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu je plánováno na 1.12.2013

Fotografie, jak akce probíhala, si můžete prohlédnout v galerii.

20.listopadu 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2930 zobrazení
Ukázka hasičské techniky v MŠ Chaberáček Ukázka hasičské techniky v MŠ Chaberáček

Dnes naše jednotka pořádala jednu z mnoha preventivně výchovných akcí. Naše jednotka SDH dorazila se svou technikou k dětem z MŠ Chaberáček. Děti si s velkým zájmem a radostí prohlédly naší techniku a výstroj. Zároveň se dozvěděly, jak se zachovat v případě zpozorování požáru a jaká telefonní čísla mají záchranné složky. Během akce si děti mimo jiné vyzkoušely držení hasičské hadice s proudnicí. Dětem a všem zúčastněným se ukázka hasičské techniky a výzbroje líbila. Foto v galerii.

8.října 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2464 zobrazení
Nové označení budovy Nové označení budovy

Dnes jsme si nechali od profesionála označit nápisem naší zbrojnici. Nyní už nás v Ďáblicích nepřehlédnete. Na postup práce se můžete podívat v galerii.

23.září 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2502 zobrazení | 1 komentář
Cvičení jednotky: první pomoc na vodě a nácvik požárního útoku Cvičení jednotky: první pomoc na vodě a nácvik požárního útoku

Dnes jsme byli cvičit na nafukovacím člunu v Klecanech. Cvičili jsme záchranu tonoucího - všichni členové si vyzkoušeli různé techniky vytahování tonoucího na palubu, házení "házečkou", zároveň jsme nacvičili první pomoc.

Poté jsme cvičili požární útok na blížíci se soutěže.

Fotky si můžete prohlédnou v galerii.

3.září 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2387 zobrazení
Cvičení jednotky: motorová pila a motorový rozbrus Cvičení jednotky: motorová pila a motorový rozbrus

V červenci proběhlo na hasičské zbrojnici cvičení, které bylo zaměřeno na práci s motorovým rozbrusem. Jako pomůcka nám posloužila litinová vana zapůjčená ze sběrných surovin Čáma a spol.

V srpnu jsme využili velkého množství spadlých stromů po vichřici a pro změnu jsme cvičili práci s motorovou pilou.

V galerii si můžete prohlédnou fotky.

3.září 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2153 zobrazení
Zkouška vývěvy Zkouška vývěvy

Dnes jsme byli v Tróji vyzkoušet vývěvu na vozidle Liaz. Foto v galerii.

22.července 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2072 zobrazení
Cvičení jednotky: sebezáchrana na laně Cvičení jednotky: sebezáchrana na laně

Dnes se uskutečnilo další cvičení jednotky, tentokrát na téma sebezáchrana na laně. Využili jsme všech podmínek, které nám poskytuje lezecká věž, která je součástí naší zbrojnice. Zúčastnění si vyzkoušeli prakticky všechny možné způsoby slaňování. Foto v galerii.

19.června 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2226 zobrazení
Cvičení jednotky: dýchací přístoj Cvičení jednotky: dýchací přístoj

Dnes se uskutečnilo na hasičské zbrojnici cvičení na téma práce s dýchacím přistojem. Cílem cvičení bylo se pokusit, v co nejkratším čase, vynést z objektu osobu, kanystr a natlakovanou plynovou lahev. Zakouření místnosti jsme simulovali tmavým pytlem, který jsme vždy zasahující dvojici dali přes hlavu. Viditelnost odpovídala realitě... V galerii si můžete prohlídnou foto.

24.dubna 2013 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 2125 zobrazení