:: přihlášení
Jméno a heslo

:: menu
:: náhodná galerie
:: sponzoři

archa

půjčovna a prodej chlazení Moravec

cefast

Stáž 18.12.2015

18.prosince 2015 | Tomáš Kořínek | SDH Ďáblice | 3003 zobrazení | 0 komentářů | tisk

Dne 18.12.2015 naše jednotka ve složení Petr, Petr, Pavel, Filip, Eda a Tomáš absolvovala stáž u profesionálních hasičů v Praze Holešovicích. Klidné dopoledne bez výjezdu bylo využito k seznámení se s technikou domácích kolegů v četně nutné údržby vzhledu vozidel.

 

Po obědě nás čekal první výjezd do Holešovic. Vstup do bytu v prvním patře byl proveden oknem z ulice. Naše jednotka pomáhala se vstupem, zajištěním dopravy a transportem osoby do vozidla ZZS.

Druhý výjezd, na Prosek k hořícímu automobilu se obešel bez naší účasti. Vozidlo bylo před příjezdem uhašeno hasicím přístrojem. Obě jednotky se tak brzo vrátily na základnu.

Třetí a pro nás poslední výjezd se odehrál dvacet minut před koncem naší směny. Požár bytu ve čtvrtém patře činžovního domu v Holešovicích. Požár zlikvidovala jednotka z Holešovické a Centrální stanice. Jedna osoba musela být z bytu vynesena a předána ZZS. Účastnily jsme se pomocných prací, úklidu použitých prostředků a vyklízení zničeného vybavení bytu.

Stáž se nám tak sice protáhla, ale to nikomu z nás díky získaným zkušenostem nevadí.