:: přihlášení
Jméno a heslo

:: menu
:: náhodná galerie
:: sponzoři

archa

půjčovna a prodej chlazení Moravec

cefast

Cvičení Točná 2014

27.května 2014 | Filip Mareš | SDH Ďáblice | 3428 zobrazení | 0 komentářů | tisk

Členové JSDH Ďáblice se zúčastnili takticko-prověřovacího cvičení zaměřeného na práci s dýchacím přístrojem.

8.květen - zvaný Den vítězství, den kdy si většina občanů užívá volna v podobě státního svátku oslavujícího konec 2. světové války. Pro nás, dobrovolné hasiče z Ďáblic, je to však nejlepší čas zúčastnit se taktického cvičení pro nositele dýchací techniky. Cvičení, organizované našemi kolegy, se konalo se v bunkrech bývalé protiletecké raketové obrany umístěné v lesích nad letištěm Točná. Část tohoto bunkru byla dýmovnicemi, hořícím listím a dřevem dokonale zakouřena.  Organizátoři do těchto cca 350 m2 ukryli 70kg figurínu a nebezpečné hořlavé látky (kanystr s PHM a tlakovou nádobu). Úkolem bylo osobu a nebezpečné látky z objektu evakuovat. Naše družstvo sestávající se z 5 hasičů přišlo na řadu v 1.30 po půlnoci. Vstup do objektu byl zajištěn uzamčenými protipožárními dveřmi, k jejich překonání jsme použili požární sekeru. Ihned po vstupu do objektu nám organizátoři do radiostanice sdělili, že dveře byly zavaleny, a že musíme najít alternativní cestu ven. Viditelnost na místě byla 0-30 centimetrů. Zasahovali jsme v zásahovém obleku s  dýchacím přístrojem Dräger (celková váha výstroje je 20 kg), časově nás limitovalo pouze množství vzduchu v tlakových lahvích. Postupně jsme nalezli tělo, tlakovou láhev a na konec i východ z "bílého pekla". Celý náš zásah trval 33 minut. Rozhodčími jsme byli ohodnoceni jako dobře fungující a sehraný tým. Cvičení bylo fyzicky i psychicky náročné a získali jsme jím další cenné zkušenosti. I pro nás byl letošní 8.květen opravdovým Dnem vítězství, když jsme se při svítaní vrátili na naši ďáblickou základnu...