:: přihlášení
Jméno a heslo

:: menu
:: náhodná galerie
:: sponzoři

archa

půjčovna a prodej chlazení Moravec

cefast

Školení na lezecké stěně

15.ledna 2012 | Robert Eichler | SDH Ďáblice | 3134 zobrazení | 0 komentářů | galerie | tisk

V neděli 15.1.2012 jsme absolvovali základní lezecké školení v rozsahu dvou hodin na lezecké stěně v Salesiánském středisku v Kobylisích. Školení se zúčastnili členové jednotky požární ochrany SDH Ďáblice, kteří se v budoucnu chtějí věnovat specializaci na práci ve výškách.

Školení se skládalo z části teoretické, kdy jsme se seznámili se základními bezpečnostními pravidly při pohybu na stěně, dále pak z části praktického zacházení s lezeckým vybavením a v neposlední řadě z vlastního pohybu na 7 metrové lezecké stěně s několika členitými profily. Školení proběhlo pod dohledem vyškoleného instruktora.

Na toto školení bychom chtěli v letošním roce navázat účastí na lezeckém kurzu, který pořádá jednotka HASIČI-RESCUE specializující se na záchranu z výšek a hloubek. Po získání lezecké instruktorské kvalifikace pak budeme schopni plně využít lezecké stěny, která je součástí hasičské zbrojnice SDH Ďáblice. Tato stěna byla na sklonku loňského roku stavebně poupravena za finančního přispění MČ Ďáblice a získala potřebnou revizi.
Lezeckou stěnu u hasičské zbrojnice využijeme pro školení naší jednotky požární ochrany v technikách práce ve výškách. Stěnu začnou využívat i děti z kolektivu mladých hasičů při SDH Ďáblice a z nedaleké základní školy. Návštěvy na lezecké stěně budou nabídnuty i široké veřejnosti z naší městské části.