:: přihlášení
Jméno a heslo

:: menu
:: náhodná galerie
:: sponzoři

archa

půjčovna a prodej chlazení Moravec

cefast

Technika SDH Ďáblice, JPO Ďáblice

Připravili jsme pro Vás malý popis naší techniky a galerii fotek, kterou budeme postupně doplňovat.

CAS 25K Liaz 101

Cisternová automobilová stříkačka CAS K 25 postavená na podvozku LIAZ 101.860 je určena k přepravě kompletního požárního družstva 1+8 s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastních či jiných zdrojů hasících látek. Příslušenství vozidla umožňuje provedení i náročných technických zásahů ve stížených klimatických podmínkách.
Naše CAS byla upravena přestavbou na družstvo 1+5, stejně jako u mnoha dlaších sborů. Byla dovybavena opěradly mužstva s integrovanými držáky DP (Dýchacích přístrojů). Místo dvou sedadel umístěných za řidičem a velitelem byla CAS vybaveny boxy pro uložení materiálu, který svými drobnými rozměry nebylo vhodné umisťovat do nástavby vozu.
Nástavba vozu prošla velkou rekonstrukcí. Byla odstraněna nádrž na pěnidlo, která byla děravá a spodníuložení této nádrže bylo totálně zkorodované. Místo toho bylo do první rolety vpravo i vleho umístěno výsuvné plato pro materiál.
V levé přední roletě je umístěn přetlakový ventilátor PAPIN a jsou připraveny 2 držáky na další DP. V tuto chvíli je místo DP umístěn vysavač na bodavý hmyz. V horní polici máme připravený oblek sršeň pro zasahujícího hasiče likvidujícího bodavý hmyz. V pravé přední roletě je umístěno na platu plovoucí čerpadlo, kalové čerpadlo, výstražné kužely, zakládací klíny a v horních policích jsou přepravky s příslušenstvím a nářadím.
V prostřední levé roletě je vše, co se týká hadicového vedené. Je vybavena hadicemi "C", "B", prodnicemi a klíči.
V prostřední roletě vpravo je zbytek hadicového vybavení CAS "C" i "B" a ve spodní polici je vše, co se týká agregátů. Je zde motorová pila a rozbrušovací agregát. Dále je zde umístěno PHM, které náleží k těmto agregátům.
V zadní levé roletě je umístěn zdravotnický materiál a armatury co se týkají doplňování CAS ze zdroje. Je zde hydrantový nástavec včetně klíče k podzemnímu i nadzemnímu hydrantu. Dále jsou zde umístěny proudnice a doplňovací hadice.
V Zadní pravé roletě je umístěno ženijní nářadí, práškové hasicí přístroje, nádrže s pěnidlem a náhradní nádrže s PHM, BA a NM.
Technicko-taktická data
Hmotnost: 11 800 kg

Rozměry:
- délka: 7 700 mm
- šířka: 2 500 mm
- výška: 3 300 mm


Rychlost: 90 km/h
Objem nádrže: 2 500 l

Čerpací zařízení:
- nízkotlak: 2 500 l/min
- vysokotlak: 1 500 l/min

CAS 32 TATRA T148

Vozidlo převedeno z JSDH  Praha - Kunratice.

Motor

Typ: T 2–928 1E

Vznětový, čtyřdobý, vidlicový, vzduchem chlazený osmiválec, s přímým vstřikem paliva

Počet válců: 8

Vrtání/zdvih: 120/140 mm

Zdvihový objem: 12 667 cm3

Výkon: 157 kW / 2000 min-1

Točivý moment: 814 Nm / 1200–1400 min-1

Požární nástavba

Dvoustupňové odstředivé požární čerpadlo s vývěvou na spálené plyny

Jmenovitý výkon čerpadla: 3200 l/min (při 0,8 MPa a sací výšce 1,5 m)

Rozměry a hmotnosti

Délka: 8670 mm

Šířka: 2500 mm

Výška: 2750 mm

Provozní hmotnost: 11 210 kg

Celková hmotnost: 18 530 kg

DA Ford Transit 1+7

Vozidlo je primárně určeno pro přepravu členů kroužku MH Praha - Ďáblice

Přetlakový ventilátor PAPIN 700

Přetlakový ventilátor PAPIN 700 je určen k odvětrání zadýmených prostor přetlakovým způsobem (pozitivní ventilace), jmenovitý výkon ventilátoru 30.100 m3 /hod., max. výkon (včetně dodatečného množství přisátého vzduchu) : 45. 000 m3 /hod, pohonná jednotka motor HONDA GX 270 s výkonem 9,5 HP, rozměry (D x Š x V) : 710 x 750 x 930 mm, průměr oběžného kola 700 mm, hmotnost cca 60 kg.