:: přihlášení
Jméno a heslo

:: menu
:: náhodná galerie
:: sponzoři

archa

půjčovna a prodej chlazení Moravec

cefast

Technika SDH Ďáblice, JPO Ďáblice

Připravili jsme pro Vás malý popis naší techniky a galerii fotek, kterou budeme postupně doplňovat.

CAS 25K Liaz 101

Cisternová automobilová stříkačka CAS K 25 postavená na podvozku LIAZ 101.860 je určena k přepravě kompletního požárního družstva 1+8 s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou nebo pěnou z vlastních či jiných zdrojů hasících látek. Příslušenství vozidla umožňuje provedení i náročných technických zásahů ve stížených klimatických podmínkách.
Naše CAS byla upravena přestavbou na družstvo 1+5, stejně jako u mnoha dlaších sborů. Byla dovybavena opěradly mužstva s integrovanými držáky DP (Dýchacích přístrojů). Místo dvou sedadel umístěných za řidičem a velitelem byla CAS vybaveny boxy pro uložení materiálu, který svými drobnými rozměry nebylo vhodné umisťovat do nástavby vozu.
Nástavba vozu prošla velkou rekonstrukcí. Byla odstraněna nádrž na pěnidlo, která byla děravá a spodníuložení této nádrže bylo totálně zkorodované. Místo toho bylo do první rolety vpravo i vleho umístěno výsuvné plato pro materiál.
V levé přední roletě je umístěn přetlakový ventilátor PAPIN a jsou připraveny 2 držáky na další DP. V tuto chvíli je místo DP umístěn vysavač na bodavý hmyz. V horní polici máme připravený oblek sršeň pro zasahujícího hasiče likvidujícího bodavý hmyz. V pravé přední roletě je umístěno na platu plovoucí čerpadlo, kalové čerpadlo, výstražné kužely, zakládací klíny a v horních policích jsou přepravky s příslušenstvím a nářadím.
V prostřední levé roletě je vše, co se týká hadicového vedené. Je vybavena hadicemi "C", "B", prodnicemi a klíči.
V prostřední roletě vpravo je zbytek hadicového vybavení CAS "C" i "B" a ve spodní polici je vše, co se týká agregátů. Je zde motorová pila a rozbrušovací agregát. Dále je zde umístěno PHM, které náleží k těmto agregátům.
V zadní levé roletě je umístěn zdravotnický materiál a armatury co se týkají doplňování CAS ze zdroje. Je zde hydrantový nástavec včetně klíče k podzemnímu i nadzemnímu hydrantu. Dále jsou zde umístěny proudnice a doplňovací hadice.
V Zadní pravé roletě je umístěno ženijní nářadí, práškové hasicí přístroje, nádrže s pěnidlem a náhradní nádrže s PHM, BA a NM.
Technicko-taktická data
Hmotnost: 11 800 kg

Rozměry:
- délka: 7 700 mm
- šířka: 2 500 mm
- výška: 3 300 mm


Rychlost: 90 km/h
Objem nádrže: 2 500 l

Čerpací zařízení:
- nízkotlak: 2 500 l/min
- vysokotlak: 1 500 l/min

CAS 32 TATRA T148

Vozidlo převedeno z JSDH  Praha - Kunratice.

Na vozidlo byly připevněny LED diodové majáky vpředu, dále pak houkačka FIAMM (klasické "HOŘÍ"). Voziidlo se nyní připravuje pro uvedení do výjezdu

DA Ford Transit 1+7

Vozidlo je primárně určeno pro přepravu členů kroužku MH Praha - Ďáblice

Přetlakový ventilátor PAPIN 700

Přetlakový ventilátor PAPIN 700 je určen k odvětrání zadýmených prostor přetlakovým způsobem (pozitivní ventilace), jmenovitý výkon ventilátoru 30.100 m3 /hod., max. výkon (včetně dodatečného množství přisátého vzduchu) : 45. 000 m3 /hod, pohonná jednotka motor HONDA GX 270 s výkonem 9,5 HP, rozměry (D x Š x V) : 710 x 750 x 930 mm, průměr oběžného kola 700 mm, hmotnost cca 60 kg.

Plovoucí čerpadlo PPCA 800/GXV 160

Toto čerpadlo je vhodné do míst, která jsou nedostupná pro těžkou techniku. Velice dobře se uplatňuje při povodních, čerpání sklepů, výkopů, doplňování cisteren, ve stavebnictví, zemědělství apod... Agregát může čerpat i mírně znečištěnou vodu